Hakkımızda

  1. Ana Sayfa
  2. Kurumsal
  3. Hakkımızda

Üretime 2004 yılında Kayseri Organize Sanayi Bölgesinde kendisine ait tesisinde başlayan UKBA Metal Sürdürdüğü kalite ve hizmet anlayışı ile kısa sürede sektörde hak ettiği konuma ulaşmıştır. Sektörden aldığını yine sektöre kanalize eden anlayışı ile sürekli bir gelişim sürecini sürdüren şirket, makine parkı ve kalifiye teknik ekibi ile sektörüne hizmet etmenin hakli gururunu taşımaktadır. Amaç edindiği kalite ve hizmet anlayışını ISO 9001:2000 hizmet kalite belgesi ile de taçlandıran UKBA Metal, müşteri odaklı hizmet stratejisi ile sektörde emin adımlarla ilerlemektedir.

Genç, dinamik ve tecrübeli bir ekiple yola çıkan şirket, idari kadro ve personel yapılanmasını da süratle tamamlayarak kurumsallaşma sürecini başlatmıştır. Metal imalat sektöründe sunduğu milimetrik, kaliteli, standart ve hatasız üretimiyle rakipleri arasında hızla aranan ve gün geçtikçe tercih edilen kaliteli üretim anlayışı neticesinde sektöre damgasını vuran Ukba metal, metal imalat sektöründe yerini almıştır, bunun neticesinde kendi markasını da tüketicilerin beğenisine sunma gereği duymuş, deneyim ve sektörel birikimlerini Avensis®️ markası ile lanse etmiştir..

Yoğun bir Ar-Ge süreci sonunda Ranza, Karyola ve katlanabilir somyadan oluşan bu yeni koleksiyonla tüketicilerin huzuruna çıkan şirket, tüketiciye kalite ve fiyat noktasında alternatif bir hizmet çabası içerisine girmiştir. Sektörde yıllardır süregelen alışkanlıkları değiştirme hedefi ile piyasalara lanse edilen bu yeni koleksiyonla, Ranza ve Karyola üretiminde devrim yapan sirket, yurtiçinde olduğu kadar yurtdışı piyasalarında da aranan markalar arasındaki yerini almıştır.

Tamamen demonte Metal Ranza ve Karyolaları yassı kutulara sığdıran ve dünyada ilk kez özel alyanlı çelik bloke sistemi ile sallanmayan ve ses yapmayan Ranza ve Karyolaları üreten şirket, bu dizayn ve tasarımlarla yurtiçi ve yurtdışı fuarlarında yoğun bir tanıtım ve reklam atağına kalkmıştır.

Yunanistan, Ürdün ve Romanya fuarlarıyla piyasaların nabzını tutan UKBA Metal aldığı olumlu sinyaller neticesinde cesaret kazanarak yeni koleksiyonu ile Kayseri İhracat Fuarında tüketicilerin huzuruna çıkmıştır.

Kalite noktasında sektörün çıtasını oldukça yükselten şirket, hedef tüketici kitlesine en kısa yoldan ulaşmak için de satış noktaları oluşturma stratejisini benimsemiştir. En kısa yoldan tüketiciye ulaşmayı ve kaliteyi uygun fiyata sunmayı hedefleyen şirket bu doğrultuda bünyesinde İstanbul Bölge Müdürlüğü ile Masko Mobilyacılar Sitesinde hizmet vermeye başlamıştır.